Připravili jsme pro Vás

 

Zveme veřejnost na přednášku s názvem Bezpečně se psem. 

Přednášku pořádáme 9. 10. 2019 v Kulíkově kavárně na Tržním náměstí od 17:00. Témata budu pestrá. Uslyšíte přednášku Městské policie Tábor na téma Psi a paragrafy, jihočeský azyl pro zvířata Cibela z. s . Vám představí příběhy svých svěřenců.

Naše laboratoř přichází s tématem velmi aktuálním a to je povinnost čipování psů od ledna 2020. Dozvíte se, jak se samotný zákrok provádí, informace o registrech, souvislost čipování a očkování na vzteklinu, nástrahy při cestování se psem a v neposlední řadě  informace o odčervování.

Každý účastník dostane leták s 50% slevou na parazitologické vyšetření svého zvířete společně s dárkem od firmy Brit. 

Těšíme se na Vás!

kolektiv pracovníků Veterinárních laboratoří Tábor

 

Minulé akce:

 

Ohlédnutí za konferencí přinášíme ve fotogalerii zde.

Chytré a účinné odčervování

  • Antihelmintika (látky používáné v léčbě parazitů) působí jednorázově a po jejich podání bohužel nedochází k dlouhodobé chráněnosti. Vzhledem k nadměrnému používání plošných preparátů dochází k nárůstu rezistencí některých parazitů na účinné odčervovací látky.
  • Namísto pravidelného preventivního podávání odčervovacích preparátů a nadměrného používání těchto přípravků je doporučováno léčení až po předchozím parazitologickém vyšetření trusu. Toto vyšetření jsme nově zavedli v naší laboratoři.
  • Pokud je jeho výsledek negativní, není nutné zvíře odčervovat.
  • Pokud vyšetření trusu prokáže přítomnost parazita, lékař doporučí specifický přípravek proti konkrétnímu parazitu. Tím je léčba účinnější a šetrnější.
  • Koprologické vyšetření můžeme využít i pro kontrolu účinnosti odčervení.

Další informativní články pro chovatele